Збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1 травня 2017 року

Опубликовано: 03 Май 2017

Шановні мешканці міста!

 

Збільшення розміру прожиткового мінімуму

 для осіб, які втратили працездатність

з 1 травня 2017 року

 

         З 1 травня 2017 року прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність, становить 1312 грн.

         Для осіб, які мають повний страховий стаж, інвалідів та одержувачів пенсій у зв'язку із втратою годувальника мінімальна пенсія визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

         З 1 травня 2017 року мінімальна пенсія для зазначених осіб складає 1312 гривень.

         Нагадаємо, що тривалість повного страхового стажу для розрахунку мінімальної пенсії визначена статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та залежить від часу призначення пенсії :

- для осіб, що вийшли на пенсію до 01.10.2011 - 25 років (чоловіки) та 20 років (жінки);

 - для осіб, що вийшли на пенсію, або пенсії яких перераховано з урахуванням стажу та заробітку, після 01.10.2011 - 35 років (чоловіки) та 30 років (жінки).

         За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

         Виходячи із розміру прожиткового мінімуму, збільшені мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, які не працюють, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

        Також  перераховані надбавки і підвищення, які встановлюються у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

        Звертаємо увагу, що всі перерахунки у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму проведено автоматично та непотребують  звернень пенсіонерів до управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі.