Інформація про підсумки діяльності Головного територіального управління юстиції у Донецькій області за деякими напрямками за 5 місяців 2017 року

Опубликовано: 20 Июнь 2017

Прес-конференція 08.06.2017 (виступ в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Павлової О.В.)

 

Інформація

про підсумки діяльності Головного територіального управління юстиції у Донецькій області за деякими напрямками за 5 місяців 2017 року

 

Головні територіальні управління юстиції в областях мають досить широке коло повноважень і функцій, направлених на реалізацію державної правової політики. На сьогоднішній зустрічі зосереджусь на тих напрямках діяльності, які безпосередньо торкаються прав та законних інтересів жителів Донецької області.

Організація виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)

           В області працює 26  відділів державної виконавчої служби,  267  державних виконавців яких примусово виконують рішення судів та інших органів чи посадових осіб. В середньому державний виконавець має навантаження близько 186 виконавчих проваджень в місяць, що є одним із самих високих показників в Україні. Неможна не визнати негативний вплив на результативність виконання рішень наявність в області частини території, яка не контролюється українською владою, і на якій неможливе проведення виконавчих дій. Складається ситуація, коли боржник має майнові активи, наприклад, в Донецьку, а фактично накласти на них стягнення не убачається можливим.

            За 5 місяців поточного року відділами державної виконавчої служби області  завершено 68 471 виконавчих провадження  на суму 1 039 606 087 грн.

           Боржник за виконавчим провадженням – це особа, яка добровільно не виконала рішення суду. За організацію примусового виконання з нього крім суми боргу стягується ще і виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом. За 5 місяців державні виконавці області стягнули  близько 10 млн. виконавчого збору, які перераховані до Державного бюджету.

           В поточному році область повною мірою долучилась до реалізації арештованого майна боржників шляхом проведення електронних торгів Державним підприємство «СЕТАМ». Протягом 5 місяців 2017 року реалізовано 186 лотів на суму близько 8 млн. грн.

Організація  правоосвітньої роботи

 

З метою підвищення рівня і якості правовиховної роботи в минулому році запроваджена реалізація соціально-правових проектів як новітніх форм організації правоосвітніх заходів. У жовтні 2016 року серед загальноосвітніх навчальних закладів Донецької області впроваджений огляд-конкурс соціально-правових проектів «Скажи «ні» пияцтву та тютюнопалінню». У                                                                закону та суспільства наркоманії впроваджений у професійно-технічних навчальних закладах.

Основною метою впровадження подібних проектів є виховання у підростаючого покоління свідомого відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, закріпленої статтею 3 Конституції України, запобігання правопорушенням, пов’язаним із вживанням алкоголю, тютюну або наркотиків у підлітковому середовищі. Участь у зазначених проектах сприяє популяризації здорового способу життя, формування у учнів правової  культури, поваги до права, гуманістичних правових ідей, сприяння подоланню правового нігілізму, підвищення правоосвітнього рівня учнів, формування високої правосвідомості і правової культури учасників навчально-виховного процесу.

 

З питань державної реєстрації  нормативно – правових актів

Одним із напрямків в роботі Головного територіального управління юстиції у Донецькій області є також здійснення функції державної реєстрації нормативно-правових актів органів виконавчої влади, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян та мають міжвідомчий характер.

Державна реєстрація нормативно-правового акта полягає у проведенні правової експертизи на відповідність його положенням чинному та міжнародному законодавству та прийнятті рішення про державну реєстрацію цього акта.

У зв’язку із процесами реформування в системі органів юстиції, з 01 травня 2016 року, державну реєстрацію нормативно-правових актів в нашому регіоні здійснює Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області.

На сьогодні до переліку суб’єктів нормотворення, акти яких підлягають державній реєстрації в Головному управлінні, включено 134 органи виконавчої влади серед яких: Донецька обласна державна адміністрація, обласна військово-цивільна адміністрація, Мар'їнська, Тельманівська, Ясинуватська районні військово-цивільні адміністрації, районні державні адміністрації регіону та їх структурні підрозділи.

На державну реєстрацію до Головного управління подано 108 нормативно-правових актів органів виконавчої влади, з яких зареєстровано 99. Щодо 6 актів, поданих на державну реєстрацію, прийнято рішення про повернення без державної реєстрації для доопрацювання. Відмовлено в державній реєстрації 2 нормативно-правових актів.

 

В.о. начальника Головного

територіального управління юстиції                

у Донецькій області                                                                      О.В. Павлова